9 menej-známych youtube kanálov s kvalitnou tvorbou

Categories Filmmaking
titulka2

9 menej-známych youtube kanálov s kvalitnou tvorbou

Internet je priam plný rôznej kreatívnej tvorby. Pri niektorých si povieš že ako sa niečo takéto mohlo dostať do sveta a pri niektorých si povieš že “WOW“, toto je niečo, čo má úroveň. Ale nie vždy je ľahké také niečo nájsť. V tomto svete preplnenom tvorbou sa ale nájdu aj taký tvorcovia, ktorý vďaka svojej tvorbe dvíhajú úroveň. Je určite ťažšie ich nájsť, ale vždy to stojí za to. Teraz ti prinášam desiatich z nich ktorý podľa môjho názoru stoja za väčšiu sledovanosť akú majú aktuálne. Medzi 8 zahraničnými sa nájde aj jeden Slovák, ktorého tvorba jednoznačne stojí za zmienku.


Creative North

Tento kanál ktorý vedú dvaja talentovaný Švédi, je poriadnou dávkou chladnej severskej tvorby ktorá v tebe vzbudí emócie. Zameriavajú sa na dokumentárnu tvorbu, ale nájdeš u nich zmes kadečoho, od tutoriálov cez videá o zamyslení sa nad dnešným svetom. Najčastejšie používajú Blackmagic pocket Cinema Camera ktorá vďaka Super 16mm dodáva ich videám chladný nádych, a to je niečo čo sa mne osobne veľmi páči. Jednoznačne sú poriadnou dávkou inšpirácie a zaslúžia si určite väčšiu sledovanosť.

creativenorth

SonduckFilm

Tento veľmi inšpiratívny kanál ťa určite nakopne novými vedomosťami. Venuje sa tutoriálom z After effectu, Illustrátoru a Color gradingu. Ak sa chceš dozvedieť množstvo zaujímavých nových trikov, tento kanál jednoznačne hoď do odberov. Aj keď disponuje slušnými 65k odberateľmi, určite si zaslúži minimálne tvoju pozornosť a určite ešte aj mnoho ďalších kreatívcov.

sonduckfilms

Mango Street

Aj keď disponujú len 13 videami, táto dvojica určite vie o čom točia. Z týchto 13 videí je 11 komplexných tutoriálov pre okamžité zlepšenie tvojich fotiek. Zistíš ako zlepšiť tvoje instagramové fotky rýchlo a jednoducho. Tak isto sa v ich tutoriáloch dozvieš aj o rôznom fotografovaní, buď interiérov, alebo portrétov, jednoducho niečo, čo sa zíde každému fotografovi.

mangostreet

Chungdha

Tento človek je bohatou zbierkou znalostí pre každého filmmakera. V jeho videách nájdeš množstvo tutoriálov a recenzií ktoré sa naozaj zídu za každých okolností. Najlepšie zo všetkého je jeho otvorenosť voči komunite. Ak sa chceš naučiť editovať ako Sam Kolder tak tento človek ťa to naučí a ešte k tomu ti dá aj zadarmo všetky presety ktoré na to potrebuješ. Práve preto ho veľmi obdivujem a odporúčam každému.

chungdha

 

Christian Maté Grab

Ďalším zástupcom severského štýlu je Christian Maté Grab. U tohto nemeckého filmmakera nájdeš prevažne videá týkajúce sa filmmakingu, cestovania, ale aj zaujímavé vlogy z jeho života. Nesmú chýbať ani tutoriály na color grading alebo fotografovanie. Odporúčam každému, kto chce pochytiť inšpiráciu od kvalitného tvorcu.

christianmategrab

TravelFeels

Ak sa rád učíš nové typy a triky, tak tu sa ich dozvieš naozaj dosť. Nájdeš tu rôzne typy na editovanie, nahrávanie, rôzne efekty a všetko ohľadom techniky. Nikto predsa nepohrdne kvalitnými tutoriálmi. Pre každého na začiatok odporúčam určite toto video.

travelfeels

Matt Komo

Pri 55 tisícoch odberateľov sa Matt Komo nezaraďuje až tak k tým neznámym, ale pri pohľade na jeho tvorbu si každý povie že si určite zaslúži viac. Cestovateľské “enjoy life” videá na spôsob tvorby Kold sa nájdu všade, ale Matt Komo ich robí naozaj seriózne a skoro porovnateľne dobre. Veľmi pekný color grading a camera movement zaručí naozaj slušný zážitok. Odporúčam hlavne toto video.

mattkomo

YCImaging

Veľmi zaujímavý tvorba hudobných klipov. Ale nie len hudobné klipy nájdeš na jeho kanále, ako obyčajne sú to aj tutoriály a camera setup. Pre veľmi obstojné farby a dobrý camera movement jeho hudobné klipy pôsobia veľmi profesionálne a naozaj sa s nich dá veľa naučiť, a jednoznačne aj inšpirovať.

ycimaging

SobyParkour

Najmenej známym členom v zozname a zároveň aj jediným Slovákom je SobyParkour ktorý sa každým videom posúva kvalitou tvorby o veľký kus ďalej. Jeho cestovateľské a parkourové videá určite stoja za pozretie, a určite stojí aj za podporu odberom v ďalšej tvorbe.

sobyparkour


Určite sa nájde omnoho viac kvalitných tvorcov, ktorého by si odporučil ty? Daj mi vedieť v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *